škrečok roborowský

14. dubna 2008 v 19:37 | Martina |  škrečkovia
Dĺžka tela:4-7 cm
Dĺžka života:2-3 roky
Počet mľáďat vo vrhu:3-5 mľáďat
Toto malé hnedé stvorenie je vlastne najmenší škrečok spomedzi škrečkov.Zo všetkých škrečkov je tento najmenej vhodný na maznanie.Tento škrečok je prispôsobený na život v piesočnej púšti.Farba je hnedá,svetlohnedá až krémová.

Třetím druhem krátkoocasých křečíků je křečík roborowský (phodopus roborowskii). Tento křečík je nejmenší a nejméně známý. Poprvé byl odchycen během expedice v roce 1894, jeho první vědecký popis se objevil roku 1903. V porovnání s ostatními druhy křečíků se "roborák", jak mu říkají jeho milovníci, stále ještě vyskytuje poměrně vzácně.

V přírodě žijí křečík džungarsky a křečík campbellův spíše ve stepích porostlých trávou a keři, zatímco křečík roborowský má raději písčité oblasti. Barvě písku je i přizpůsobeno jeho zbarvení- Má světle hnědo-žlutý až matně pískově-žlutý hřbet, který se rezavo-hnědě leskne. Spodní část chloupků je zbarvena modře. Protože na sebe jednotlivé chloupky nepřiléhají těsně, prosvítá modrá barva převládající barvu
žlutou. Břicho je čistě bílé. Křečík roborowský nemá úhoří pruh ani tříobloukové linky. Nelze jej tedy splést s křečíkem džungarským nebo křečíkem campbellovým. Nad každým okem má "roborák" nápadnou bílou skvrnu. Dalším typickým znakem tohoto křečíka je velký bílí čenich s dobře vyvinutými hmatovými vousky.

Tento druh křečíka se dožívá nejnižšího věku ze všech druhů křečíků, a to maximálně 1.5-2 let. Křečíky roborowské Můžete chovat v párech nebo skupinkách. Chovají se pozoruhodně a čile. V přírodě velmi rychle přebíhají z jednoho úkrytu do druhého, ale i jako domácí zvířata jsou neuvěřitelně rychlí. Kvůli svým čilým skákavým pohybům jsou přirovnáni k blechám. Toho, kdo má rád klid, bude ubikace plné pobíhajících křečíků jistě znervózňovat. Protože jsou křečíci roborowští tak čilí a rychlí, není lehké je chytit ani s nimi manipulovat. Pro děti, které se se svým zvířátkem rády mazlí, je nákup tak divokého zvířátka, jakým je křečík roborowský, velmi často zklamáním

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka→SB ♥ Terka→SB ♥ | Web | 15. dubna 2008 v 15:38 | Reagovat

jeeee ty sem měla 2. xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama